Współpraca krajowa i międzynarodowa

W działalności Katedry istotne miejsce zajmuje współpraca z ośrodkami naukowymi, krajowymi i zagranicznymi. Bliskie kontakty utrzymywane są, m.in. z Hochschule / University of Applied Sciences w Stralsundzie, Instytutem Wymiany Ciepła i Masy Akademii Nauk Białorusi w Mińsku i Uniwersytetem Budowy Okrętów w Nikołajewie, Ukraina. Bardzo ważna jest współpraca zespołu ZUT, w tym pracowników Katedry, przy realizacji projektu EUROFUSION, z zespołami EPFL-SPC PSI Villigen (Szwajcaria), CEA Cadarache (Francja), CEA Paris Saclay (Francja), CEA Grenoble (Francja), ENEA Frascati (Włochy), KIT (Niemcy), oraz Sapienza University (Włochy).

Z kolei przykładem współpracy krajowej mogą być projekty badawcze realizowane wspólnie np. z IMP PAN w Gdańsku, Politechniką Warszawską czy też z IGSMiE PAN w Krakowie.

Ponadto Katedra od wielu lat jest organizatorem cieszącej się dużym uznaniem i zainteresowaniem międzynarodowej konferencji Heat Transfer and Renewable Sources of Energy, HTRSE, odbywającej się co dwa lata, gromadzącej każdorazowo liczne grono naukowców z kraju i z zagranicy.